Paskola būsto statyboms: kokie dokumentai reikalingi?

Paskola būsto statyboms: kokie dokumentai reikalingi?

Nuosavas būstas – vienas svarbiausių pirkinių ar statinių gyvenime. Kad ir ką nuspręstumėte – imtis būsto statybų ar įsigyti norimą būstą – tam reikalingas gana didelis kiekis lėšų. Ką daryti, jeigu trokštamas būstas, dėl pinigų stygiaus, atrodo tik tolima ir kol kas neįgyvedinama svajonė? Veikiausiai, vienas iš būdų pašalinti tokį trūkumą – kreiptis finansinės paramos į atitinkamas įstaigas. Jeigu pasirinktumėte gauti paskolą iš kurio nors banko, jūs neabejotinai turėtumėte pasirūpinti ir visais reikiamais dokumentais. Kokie yra pagrindiniai dokumentai, kurių bankas reikalauja, prieš svarstydamas galimybę klientui suteikti būsto paskolą?

Žemės įsigijimo ar nuomos dokumentai. Savaime supranta, jog ruošiantis nuosavo namo statyboms, reikalinga vieta, kur tokio pobūdžio statybas būtų galima vykdyti. Įgytas norimas sklypas suteikia pilnas teises savininkui sklandžiai vykdyti statybų procesą, nes minėtasis dokumentas, patvirtintas notaro, suteikia nuosavybės teises į sklypą.

Statybų leidimai. Asmenys, norintys pradėti statybas nuosavame sklype, prieš tai turi kreiptis į atitinkamas institucijas, kurios turi suteikti specialius leidimus statybų pradžiai. Šie dokumentai patvirtina, jog statybos vykdomos legaliai ir laikantis visų reikalavimų.

Rangos darbų sutartis. Tai specialus dokumentas, kuriame nurodyta, jog rangovas įsipareigoja atlikti tam tikram objektui statybų darbus, kurie yra numatyti abiejų šalių sudarytoje sutartyje. Dokumente būna įvardijama ir numatomų darbų kaina.

Statybos darbų sąmata. Tai vienas svarbiausių dokumentų, be kurio – statybų procesas nė iš vietos. Šiame dokumente surašyta svarbiausia informacija, kuri rekalinga namo, ar bet kurio kito pastato, statyboms. Pavydžiui, jame nurodyta, koks kiekis ir kokios statybinės medžiagos bus naudojamos, kokių prireiks įrenginių, kas atliks visus darbus, kokie bus darbų terminai, kaip bus laikomasi darbų saugos ir pan. Sąmata bankui leis įvertinti ruošiamo statyti statinio finansinę išraišką, numatys paskolos dydį bei jos suteikimo sąlygas.

Ruošiantis statyti nuosavą būstą ir planuojant gauti finansinę paskolą, būtina iš anksto pasirūpinti dokumentais, kuriuos žūtbūt reikia pateikti bankui. Finansinės įstaigos, suteikdamos paskolą, privalo nuodugniai įvertinti teikiamos paskolos galimybes ir riziką, todėl tokie dokumentai, kaip sąmata bankui, leidžia įsigilinti į statinio statybų aplinkybes bei priimti racionalų, abiems pusėms priimtiną, sprendimą.

Samatele.lt – Statybos ekonomika Jums!

Grįžti atgal