Top
Atgal
namo-samata
2018 05 21

Namo statybos: ko prireiks ir kiek tai kainuos?

Besiruošiantieji nuosavo būsto statyboms, dažnai susiduria su ramybės neduodančiais klausimais: kokį namo projektą pasirinkti, kokias statybines medžiagas ir įrenginius naudoti, kaip vyks statybos darbai, o svarbiausia – kiek visi šie sumanymai statybų iniciatoriui atsieis finansiškai. Į visus šiuos išvardytus klausimus paprasčiausiai gali atsakyti namo sąmata. Ji – tarsi svarbiausias visų statybos darbų planas, nurodantis ne tik teorinius statybų veiksnius, praktinio įgyvendinimo galimybes, bet ir nusakantis statinio finansinę išraišką.

Statybų procese galima patirti begalę problemų ir trikdžių, jeigu iš anksto nebus imtasi visų priemonių jų išvengti. Visų pirma, statybos turėtų prasidėti ne nuo preliminarių užrašų, svarstymų ir spėlionių, ko gali prireikti ir kiek tai gali kainuoti, o nuo tikslių skaičiavimų, matavimų ir žymėjimų, kurie nurodytų realius duomenis. Tik žinant reikiamus statybinių medžiagų bei įrenginių kiekius, suplanavus statybos etapų eiliškumą, apibrėžus atliekamų darbų požymius, įvertinus juos atliekančių asmenų kompetencijas, nustačius viso proceso trukmę ir apskaičiavus finansinius kaštus – galima tikėtis sklandaus ir kokybiško statybų proceso įgyvendinimo. Namo sąmata negali atsakyti į visus, statybų metu kylančius klausimus, užtikrinti, jog bus išvengta visų proceso metu galimų klaidų ir rizikos veiksnių, tačiau ji gali padėti susidaryti aiškų statybų planą ir nusakyti svarbiausius jo įgyvendinimo žingsnius.

Norint, jog vykdomos statybos eitųsi sklandžiai ir sukeltų kuo mažiau rūpesčių, verta iš anksto, dar prieš pradedant darbus, pasirūpinti visais būtinais statybų dokumentais ir įsigilinti į juose slypinčius reikalavimus. Tik žvelgdami į statybų procesą atsakingai ir užtikrintai, ilgainiui galėsite džiaugtis kokybišku ir tikslingai įgyvendintu rezultatu. Juk statybos prasideda ne darbų aikštelėje, o teoriniame lygmenyje – dokumentuose, leidimuose, projektuose ir t.t

 

Samatele.lt – Statybos ekonomika Jums!