Kokybiškų statybų prioritetai: tikslumas ir aiškumas

Kokybiškų statybų prioritetai: tikslumas ir aiškumas

Kiekvienų statybų siekis – greitas, kokybiškas ir patvarus galutinis rezultatas. Deja, tokį sumanymą ne visuomet lengva įgyvendinti. Dažnai statybų procese pasitaiko įvairiausių klaidų ir problemų, kurių, jeigu būtų ruošiamasi kruopščiai ir atsakingai, tikėtina, įmanoma išvengti. Pinigų trūkumas, statybinių medžiagų ir įrenginių kiekio netikslumai, vėluojantys darbų atlikimo terminai, darbuotojų kvalifikacijos stoka ir t.t. – tai tik kelios, dažniausiai pasitaikančios problemos, visame statybų procese. Kokiu būdu būtų galima nepakliūti į tokių problemų virtinę? Tikslus ir atsakingas sąmatų sudarymas gali padėti išspręsti statybų metu kylančias bėdas, arba užkirsti joms kelią dar nepradėjus vykdyti statybų.

Prieš imantis statybų, būtina kruopščiai suplanuoti visą būsimą projektą: kokios medžiagos ir koks jų kiekis bus reikalingas, kas atliks visus numatomus darbus, kokio sudėtingumo darbai suplanuoti ir kokios jų vykdymo sąlygos numatytos, koks terminas bus skirtas darbams ir tam tikriems etapams, kuo vadovaujantis bus laikomasi darbų vykdymo reikalavimų ir kaip bus užtikrinama darbų sauga, o svarbiausia – kokio kiekio lėšų pareikalaus visas projektas. Tai pagrindiniai klausimai, dažniausiai kamuojantys statybų vykdytojus. Laimei, darbai gali vykti sklandžiai ir be trikdžių, jeigu prieš jų imantis, bus pasirūpinta detaliai paruošta statybos darbų sąmata.

Sąmatų sudarymas leidžia darbų vykdytojams apskaičiuoti viso vykdomo projekto kainą ir reikalingų resursų kiekį – tokiu būdu statybos yra vykdomos pagal tikslius pamatavimus, paskaičiavimus ir laikantis visų svarbiausių reikalavimų. Kitu atveju, nesivadovaujant sąmata, statybos gali vykti nenuosekliai, stokojant svarbiausių statybinių ir finansinių išteklių. Maža to, dėl aplaidumo, statybos gali tapti amžinu ir nesibaigiančiu projektu, sukeliančiu ne tik praktinių, bet ir fizinių problemų. Jeigu trokštate, jog Jūsų vykdomos statybos būtų įgyvendintos kruopščiai ir tiksliai, nepamirškite pasirūpinti visais svarbiausiais techniniais statybų dokumentais.

Grįžti atgal