Gyvenimo tikslai: pastatyti namą – nelengva užduotis

Gyvenimo tikslai: pastatyti namą – nelengva užduotis

Sakoma, jog kiekvienas žmogus per gyvenimą privalo įgyvendinti tris svarbias užduotis: pasodinti medį, užauginti vaiką ir pastatyti namą. Jeigu pirmuosius du tikslus įgyvendinti pavyksta gana lengvai, trečiasis – tikėtina, gali tapti nelengva užduotimi. Visuomet galima susiplanuoti, kada bus imtasi namo statybų, kokiame sklype bus įgyvendinamas projektas, kokia bus jo vizualizacija, bet ne visuomet tokio pobūdžio planus lydi tvirtas finansinis pagrindas. Viena pagrindinių priežasčių, neleidžiančių įgyvendinti šį užsibrėžtą gyvenimo tikslą – pastatyti nuosavą namą – gali tapti pinigų trūkumas. Laimei, visa tai gana lengvai leidžia išspręsti pinigų pasiskolinimas iš atitinkamų institucijų.

Visų pirma, norint, jog bankas suteiktų namo statytojui finansinę paskolą, tam reikalinga sąmata bankui. Toks dokumentas leidžia numatyti namo statybų kaštus: apskaičiuoti, kiek kainuos visos statyboms reikalingos medžiagos, koks bus jų kiekis, kokia bus statinio konstrukcija, kokia bus atliekamų darbų eiga, terminas bei kam bus patikėta atlikti visus darbus. Bankas, įvertinęs visus veiksnius, kuriuos numatys paruošta sąmata bankui, galės nuspręsti, kokio dydžio paskola reikalinga namo statytojui ir kokios bus tolimesnės tokios paskolos sąlygos.

Namo statybos nėra vien iliuzijomis parengtas projektas vaizduotėje, piešiantis gražaus, modernaus ir unikalaus namo vaizdą. Statybos dažniausiai pradedamos nuo tinkamo sklypo parinkimo, praktiško namo projekto parengimo, statybų sąmatos paruošimo, finansinių išteklių planavimo ir kitų aktualių veiksnių. Tik įgyvendinus šiuos etapus, galima pradėti galvoti apie realų statybos darbų procesą ir darbų eigą.

Kad ir kiek tikslų gyvenimas skatintų įgyvendinti – namo statybos gali tapti vienu iš prioritetų ir didžiausių siekiamybių. Juk įgyvendintos namo statybos nereiškia vien tik gražaus pastato sukūrimą. Tai kur kas daugiau. Namas – tik tuščias pastatas šaltomis mūro sienomis. O namai – tai vieta, kurią norisi kurti, puošti ir puoselėti. Tegul kiekvienas pasinaudoja visomis galimybėmis ne tik pasistatyti namą, bet ir susikurti sau tikrus, jaukius namus!

Samatele.lt – Statybos ekonomika!

Grįžti atgal