Top
Atgal
Technologine-kortele
2018 09 03

Kaip išvengti statybų nesklandumų?

 

Žmonės, besiruošiantys nuosavo būsto statyboms, dažnai susiduria su aibe problemų, kurių galima išvengti, jeigu būtų tinkamai pasirūpinta kai kuriais dalykais. Dažniausios problemos ir nesklandumai, patiriami statybų proceso metu, yra šie: reikiamų dokumentų gavimo sunkumai, finansinių lėšų trūkumas, statybos darbų nekokybiškas atlikimas, statybų terminų uždelsimas ir pan. Kaip geriausia įveikti statybų metu, ar joms dar tik ruošantis, iškylančias probemas?

 

Visų pirma, prieš galvojant apie statybų pradžią, būtina pasirūpinti visais reikalingais techniniais statybų doumentais: namo projektu, statybų leidimu, tinkamai parengta sąmata, nepamiršti, jog gali būti reikalingas ir technologinis projektas ar technologinė kortelė, o vėliau gali prireikti ir turto vertinimo atlikimo. Iš anksto pasirūpinus visais techniniais dokumentus, bus išvengta statybų pradžios uždelsimo, nekils rūpesčių norint gauti finansinę paskolą iš banko, bus lengviau numatyti statyboms reikalingus finansinius išteklius ir kontroliuoti statybų vykdymo eigą.

 

Antra, sėkmingoms statybos dažnai pakiša koją finansinių lėšų trūkumas. Tokiu atveju, prieš imantis realių darbų, būtina nuodugniai įvertinti savo turimas santaupas, numatyti trūkstamų lėšų gavimo būdus ir įvertinti būsimam statiniui reikalingų lėšų kiekį. Detali darbų sąmata ir realūs užmojai gali padėti suvaldyti šį procesą ir pasirūpinti, jog statybos bus įgyvendintos tikslingai bei nepatiriant papildomų finansinių rūpesčių.

 

Taip pat, dažnai pasitaikanti problema statybos darbų procese – nekokybiškai atliekami darbai ir kylanti grėsmė sėkmingam projekto įvykdymui. Siekiant išvengti tokio pobūdžio nesklandumų, būtina rinktis tik kvalifikuotus statybos darbų specialistus, kurie atliktų darbus operatyviai, kokybiškai ir tikslingai, būtent taip, kaip nurodo technologinė kortelė ir joje išdėstyti darbų atlikimo reikalavimai.

Galiausiai, kad visi darbai būtų vykdomi laikantis kokybės kriterijų ir iš anksto apibrėžtų terminų, reikėtų susitelkti ne į visą statybų procesą, bet būti dėmesingiems kiekvienam darbų etapui – pasirūpinti visomis reikalingois medžiagomis, darbų įrenginiais, kvalifikuotais meistrais, kokybišku darbų atlikimu, reikiamomis finansinėmis lėšomis, įvertinti galimą riziką – ir tik tumet tikėtis sklandaus ir kokybiško galutinio rezultato pasiekimo.

 

Samatele.lt – Statybos ekonomika Jums!