Top
Atgal
technologine-kortele
2018 07 23

Ypatingas dėmesys kiekvienam darbų etapui

Statybos – ilgalaikis procesas, susidedantis iš atskirų darbų, kurie seka vienas po kito. Norint, jog bendras procesas vyktų sklandžiai ir kokybiškai, būtina ypatingą dėmesį skirti kiekvienam smulkesniam darbų etapui. Kiekvienas iš jų turi būti atliekamas laikantis tam tikrų normatyvų, atsižvelgiant į darbui naudojamas medžiagas ir įrankius, vadovaujantis specialiais atlikimo metodais ir t.t. Siekiant kokybiško rezultato, atidumas ir dėmesys detalėms – tiesiog būtina. Kur slypi visa svarbiausia atliekamų darbų informacija, tampanti detaliu žemėlapiu ilgalaikio proceso vykdymui? Būtent technologinė kortelė yra spacialus techninis dokumentas, leidžiantis nenukrypti nuo statybų plano ir įgyvendinti visus užmojus patikimai ir be priekaištų.

Atskiri statybų etapai ir jų metu atliekami darbai reikalauja ne tik kruopštumo, bet ir ypatingo tikslumo, nusimanymo ir profesionalumo. Pavyzdžiui, montuojant statinio langus, būtina žinoti, kaip privaloma paruošti mūro sienų paviršius, kokie yra leistini tinko nuokrypiai, kuo turi būti tvirtinamos vidinės bei išorinės palangės, kokios yra langų tvirtinimo priemonės ir būdai, kaip atliekami darbai yra vaizduojami atitinkamuose brėžiniuose ir pan. Visi šie minėtieji ir kiti svarbūs veiksniai gali atsispindėti viename techniniame dokumente, kurio reikalingumas yra neabejotinas.

Taigi, technologinė kortelė – išsamus ir informatyvus dokumentas, leidžiantis įsigilinti į atliekamų darbų charakteristikas, padedantis kontroliuoti sudėtingą procesą nuo pat jo vykdymo pradžios iki sėkmingo užbaigimo, nurodantis tikslias naudotinas medžiagas, priemones be įrankius ir suteikiantis visą būtiną informaciją, reikalingą organizuotam, atsakingam ir kokybiškam darbų vykdymui.

Kiekvienas, statybų besiimantis, žmogus trokšta, jog ilgas ir varginantis darbų procesas vyktų kuo sklandžiau, operatyviau ir nenukenčiant kokybei. Būtent dėl šių priežasčių būtina pasirūpinti visais būtinais statybų dokumentais bei laikytis jose nurodytų reikalavimų.

 

Samatele.lt – Statybos ekonomika Jums!