Top
Atgal
Technologinis-projektas
2018 07 30

Sudėtingų objektų statybų ypatumai

Įprasti statiniai, tokie, kaip gyvenamieji namai, ūkiniai pastatai, garažai ir pan., rodos, niekam nesukelia didelių sunkumų ir abejonių. Bet ar tą patį galima pasakyti apie sudėtingų konstrukcijų statinius, kurie yra priskiriami sudėtingųjų, arba kitaip vadinamų ypatingųjų, objektų grupei? Panašu, jog šios grupės statiniai pasižymi ne tik ypatingomis konstrukcijomis, daugiau priežiūros reikalaujančiu procesu, bet ir tam tikru pasiruošimu, prieš imantis realių statybų. Bene svarbiausias techninis dokumentas, kurio reikalauja sudėtingų objektų statybos – technolognis projektas. Kuo šis dokumentas toks svarbus ir neatsiejamas nuo pastarosios statinių grupės?

Ypatingieji statiniai priskiriami tokio vardo kategorijai ne be reikalo. Svarbiausi jų yatumai ir požymiai gali būti nusakyti tam tikrais bruožais. Visų pirma, ypatingi statiniai gali būti tiek gyvenamosios, tiek negyvenamosios paskirties objektai. Vienas iš juos vienijančių bruožų – jie turėtų būti aukštesni nei 20 metrų. Tokie pastatai detaliau gali būt skirstomi į viešosios paskirties pastatus, tiltus, viadukus ir t.t. Dar keli bruožai, būdingi ypatingų statinių kategorijai: juose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar vykdomi potencialiai pavojngi darbai, tokie pastatai gali būti skirti visuomenės poreikių tenkinimui ir juose vienu metu gali lankytis virš 100 žmonių, taip pat juose turėtų būti daugiau nei penki aukštai, jie gali buti priskirti kultūros paveldo objektams, neabejotinai jie turėtų pasižymėti ir sudėtingomis konstrukcijomis bei sudėtingomis technologijomis. Taigi, visi šie minėtieji bruožai, būdingi ypatingos kategorijos statiniams, reikalauja ir itin nuoseklaus bei kruopštaus plano, kuris atsispindi specialiame techniniame dokumente – technologiniame projekte.

Be visų kitų svarbių dokumentų, reikalingų ypatingos kategorijos objektų statybų pradžiai, technologinis projektas išsiskiria tuo, jog jis apima visą statybų procesą, nubrėždamas visų vykdomų darbų gaires, nusakydamas jiems taikomus reikalavimus ir atlikimo sąlygas, pateikdamas tikslius finansinus, statybinių išteklių ir matavimų duomenis bei užtikrindamas, jog organizuojamos statybos bus įgyvendintos kokybiškai ir profesionaliai.

 

Samatele.lt – Statybos ekonomika Jums!