Top
Atgal
Technologine kortele
2018 05 28

Statybų žemėlapis: nuo sunkaus pradinio, iki laukiamo galutinio, taško

Statybų pradžia – itin daug pasiruošimo ir kantrybės reikalaujantis etapas. Dar tik galvojant apie būsimajam statiniui reikalingą žemės sklypą, būtinas statybines medžiagas ir įrenginius, funkcines galimybes ir norimą statinio išvaizdą, verta susitelkti ir į techninius statybų dokumentus bei išsiaiškinti, kam jie reikalingi. Vienas tokių dokumentų – technologinė kortelė, leidžianti į statybų procesą pažvelgti paprasčiau ir organizuočiau.

Šiame dokumente minima svarbiausia informacija, kuri parengta konkrečiai tam tikram statybų etapo įgyvendinimui. Pavyzdžiui, norint atlikti stogo dengimo, sienų mūrijimo, grindų klojimo, durų ar langų montavimo darbus, būtina atsižvelgti į specialius reikalavimus, laikytis būtinų sąlygų ir taisyklių – visa tai leidžia bet kokius statybų etapus įgyvendinti sklandžiai ir kokybiškai.

Norint, kad statybų galutinis tikslas būtų pasiektas nepatiriant nenumatytų trikdžių ir problemų, reikia visą procesą apgalvoti iš anksto. Būtina žinoti, kiek ir kokių medžiagų prireiks tam tikrų darbų vykdymui, kokių reikalavimų teks laikytis atliekant darbus, kokie bus darbų atlikimo terminai, kokia eiga vyks procesas, kokia galima rizika ir kokio tikėtis rezultato. Visa tai gali detaliai nusakyti specialiai parengta technologinė kortelė. Juk atliekant darbus negalima svarstyti apie menkus netikslumus, pažeidimus ar neatitikimus – statybų procese itin svarbu laikytis tikslių duomenų, proporcijų ir visais įmanomais būdais siekti kokybės.

Vykdant statybas svarbu įsidėmėti, jog pajudėjus nuo pradinio taško, kelionė gali būti ilga ir sudėtinga, tačiau pasitelkiant svarius pagalbininkus – visus reikalingus techninius dokumentus – galutinis kelionės tikslas gali būti pasiektas greitai, sklandžiai ir užtikrintai. Būtent dėl šių priežasčių, prieš imantis statybų, verta pagalvoti ne tik apie praktines proceso dalis, bet ir atsakingai įvertinti teorines statinio ypatybes.

 

Samatele.lt – Statybos ekonomika Jums!