Top
Atgal
Technologine-kortele
2018 05 14

Statybų procese svarbus kiekvienas elementas

Ruošiantis tam tikro pastato statyboms, itin svarbu atidumas kiekvienai detalei. Veikiausiai, nesinori, jog pačiame statybų įkarštyje pritrūktų reikalingų statybinių medžiagų ir įrenginių, o darbai būtų atliekami ne pagal planą ar nesilaikant specialių reikalavimų. Kiekvienas statybų etapas yra ypatingas, nes leidžia vyktų nenutrūkstamam darbų procesui. Būtent dėl šios priežasties, kiekvienam etapas reikia skirti ypatingą dėmesį – darbų atlikimui, jų kontrolei ir įgyvendinimui. Šiuos minėtuosius dalykus geriausiai nusako specialus techninis statybų dokumentas – technologinė kortelė. Kuo ji pasižymi ir kodėl ji neatskiriama kiekvienų statybų proceso dalis?

Atliekant tam tikrus statybų darbus, gali iškilti aibė klausimų ir dilemų: nuo ko viską pradėti, į kokias aplinkybes ir atliekamų darbų charakteristikas atsižvelgti, kokių reikalavimų laikytis bei kokių rizikos veiksnių išvengti? Visi šie aspektai ir atsakymai į juos gali būti pateikti ne praktiniame lygmenyje, bet teoriniame – statyboms dar tik ruošiantis ir jų įgyvendinimo būsenoje. Technologinė kortelė apibrėžia tam tikro statybų etapo vykdymo planą. Ji nusako reikalingas darbų medžiagas ir specialius įrenginius, nurodo darbų atlikimo sąlygas, atitinkamus reikalavimus ir teiktinas rekomendacijas, leidžia numatyti galimą riziką ir pateikia visas reikalingas gaires sėkmingam darbų įgyvendinimui. Šis dokumentas gali būti parengtas išskirtinam tam tikram statybos darbų etapui, pavyzdžiui, stogo dengimui, grindų ar sienų įrengimui, pamatų mūrijimui ar langų montavimui ir t.t. Vadovaujantis technologinėje kortelėje nurodytais kriterijais, darbai atliekami tiksliai, kryptingai ir kokybiškai, nes laikomasi visų būtinų sąlygų nepriekaištingam darbų realizavimui.

Visi būtini techniniai statybų dokumentai ir jų reikalavimų vykdymas leidžia statyboms vykti sėkmingai, be trikdžių ir išvengiant nereikalingų rūpesčių. Dėl šių priežasčių, prieš imantis statybų, pravartu pasidomėti teoriniais darbų aspektais ir pasirūpinti sklandžių jų praktiniu įgyvendinimu.

 

Samatele.lt – Statybos ekonomika Jums!