Top
Atgal
2018 05 07

Privilegija turėti nuosavą būstą

Veikiausiai, daugelis yra bent kartą susimąstę, kodėl būtų gera gyventi nuosavame būste, tuo labiau, jeigu tai – gyvenamasis namas. Tokio tipo statinys ne tik suteikia nuosavybės garantiją savininkui, kurios niekas negali atimti, bet turi aibę kitų teigiamų aspektų: nuosavas žemės plotas, nepriklausomybė nuo kitų gyventojų, didesnė saviraiškos galimybė (interjere, eksterjere, aplinkos tvarkyme ir pan.), laisvės pojūtis ir t.t. Nuosavas namas suteikia savininkui galimybę gyventi savo svajonių būste, kuris suprojektuotas pagal jo asmeninius pageidavimus, leidžia jam investuoti į savo gerbūvio puoselėjimą, kurti norimą namų išvaizdą, nebūti atskaitingais prieš kitus asmenis (būstą nuomojančius savininkus), nesibaiminti už sienos gyvenančių kaimynų keliamo triukšmo, laisvai realizuoti visas savo idėjas ir užmojus. Asmeninis būstas suteikia begalę teigiamų emocijų, tačiau kelias, kurį reikia įveikti, norint turėti savo nuosavus namus, gali būti klaidus ir klampus. Kad svajonių namo idėja galvoje neprasilenktų su idėjos įgyvendinimu realybėje, būtina pasirūpinti tikslia ir pamatuota namo sąmata, kuri nubrėžia visas tolimesnes statybų proceso gaires.

Dažnas žmogus yra linkęs nuosavo būsto planavimą pradėti abstrakčiais dalykais, tik mintyse apsvarstydamas būsimo statinio lokaciją, jo išvaizdą ir dizainą, papildomus atributus ir detales. Mintyse sukurtas vaizdas gali ne tik vizualiai neprilygti jau statomam objektui, bet ir nepateisinti finansinių lūkesčių, kurie, visame statybų procese, vaidina kone pagrindinį vaidmenį. Juk pritrūkus lėšų, galima pamiršti apie dailiai tinkuotą namą ir tenkintis tik pilkomis mūro sienomis, arba vietoj modernios stogo dangos rinktis primityvų, atgyvenusį variantą. Kad taip nenutiktų, dar prieš ruošiantis būsto statyboms, būtina pasirūpinti ir namo sąmata, kurioje detaliai aprašoma visa statybų eiga ir atskiri jos etapai, o svarbiausia, nurodomi visi būtini statybų elementai – medžiagos ir įrenginiai – kurių kiekis ir kaina gali nusakyti visą tikslų statyboms reikalingą biudžetą.

Norint, jog statybos vyktų sklandžiai, be trikdžių ir leistų džiaugtis nuosavo būsto privilegija, būtina parengti visus techninius statybų dokumentus, kurie užtikrina kokybišką ir nepriekaištingą visų statybos darbų atlikimą.

 

Samatele.lt – Statybos ekonomika Jums!