Top
Atgal
Namo samata
2018 06 04

Namo statybos: kiek lėšų gali prireikti?

Galvojant apie nuosavo būsto statybas itin daug dėmesio tenka skirti finansinio biudžeto sudarymui ir paskirstymui. Būtent nuo to ir priklauso, kokio kiekio išlaidų pareikalaus naujasis statinys ir kam šiuos pinigus teks panaudoti. Į finansinius statybų klausimus geriausiai gali atsakyti specialiai kiekvienam statiniui parengta namo sąmata, kuri nurodys visus tikslius rodiklius: statybinius išteklius, įrenginius, darbų eigą, jų trukmę ir galutinio rezultato pasiekimo galimybes.

Veikiausiai, nėra didesnio apmaudo, kai išsvajotą statinio ir jo projekto įgyvendinimą aptemdo pinigų stygius. Prieš imdamiesi planuoti statybas, dažnai net nesusimąstome, o galbūt net neįsivaizduojame, kiek visa tai gali atsieiti finansine prasme. Naivu tikėti, jog Jūsų būsimo statinio kaina bus apylygė kaimyno namui, pareikalavusiam keliasdešimt tūkstančių eurų. Kiekvienas statinys yra individualus – su skirtingais parametrais, skirtingų rūšių ir kokybės medžiagomis, išskirtinėmis interjero ir eksterjero detalėmis bei kitomis savitomis idėjomis. Būtent dėl šių priežasčių, konkrečiam statiniui reikalinga specialiai jam parengta namo sąmata, kurioje atsispindės tik jam būdingos savybės, projekto charakteristika ir svarbiausia, visi finansiniai ištekliai, reikalingi sėkmingam statybų įgyvendinimui.

Prieš akis turėdami konkrečiam objektui parengtą sąmatos dokumentą, galėsite aiškiai įsivertinti savo finansinę situaciją ir statiniui reikalingus kaštus. Tokiu atveju, Jūsų neglumins nenumatytos išlaidos, nepamatuotas reikiamų medžiagų ir įrenginių kiekis, nepasverta rizika ar kiti, proceso eigoje atsirandantys, statybų netikslumai. Vadovaudamiesi sąmata, Jūs galėsite valdyti visą procesą, stebėti įgyvendinamus etapus ir realiai planuoti galutinį rezultatą. Ruošiantis statyboms būtina pagalvoti ne tik apie praktinius dalykus, bet ir nepamiršti itin svarbių teorinių dalių: planavimo, matavimų, skaičiavimų ir t.t. Tik tokiu atveju bus galima tikėtis, jog statybos vyks kryptingai ir profesionaliai.

 

Samatele.lt – Statybos ekonomika Jums!