Top
Atgal
technologine-kortele
2018 10 03

Kas užtikrina kokybę statybose?

Statybų sektoriuje neabejotinai didžiausias dėmesys privalo būti skiriamas detalėms ir kokybės užtikrinimui. Juk kiekvienas statytojas, kas jis bebūtų – privatus asmuo ar statybų įmonė – siekia, kad jo vykdomi darbai būtų atlikti sklandžiai ir be priekaištų. Kokiomis priemonėmis, kontroliuojančiomis visą darbų procesą ir siekiant kokybiško galutinio rezultato, verta pasikliauti vykdant statybas?

 

Patikima darbuotojų komanda

Veikiausiai, niekas nepaprieštaraus, kad darbų atlikimo kokybė itin priklauso nuo žmonių, atiekančių jiems patikėtus darbus. Bet kuriam statiniui galima naudoti net ir pačias brangiausias statybines priemones, planuoti įmantriausią dizainą tiek interjere, tiek eksterjere, tačiau priemonės ir įranga – dar ne viskas. Kokybiškos medžiagos gali neišpildyti visų lūkesčių ir prarasti savo esmines savybes, jeigu statybose jos bus panaudotos netinkamai ir aplaidžiai. Pavyzdžiui, prabangios vonios plytelės gali atrodyti kaip eilinės apdailos priemonės arba prarasti visą savo išskirtinumą, jeigu dėl nekokybiško meistrų darbo, jos bus išklijuotos kreivai ir bus matyti akivaidus statybų brokas. Taip pat nekruopštus darbų rezultatas gali išryškėti ir nesilaikant svarbiausių reikalavimų, kuriuos nurodo vienas svarbiausių statybos dokumentų – technologinė kortelė. Taigi, norint, kad statybų rezultatas, pasitelkiant patvarias priemones, būtų įgyvendintas nepriekaištingai, darbus reiktų patikėti tik kruopštiems ir atsakingiems savo srities profesionalams.

 

Patvarios ir patikimos statybinės priemonės

Analogiška situacija išryškėja kalbant ne tik apie darbuotojų profesionalumą, bet ir apie pačias statybines medžiagas, naudojamas statybos procese. Vargu, ar galima tikėtis tobulo statybos rezultato, jeigu darbų atlikimui bus naudojamos pigiausios, abejotinos kokybės statybinės priemonės. Galbūt šviežiai užbaigtos statybos su primityviomis priemonėmis, iš pirmo žvilgsnio, atrodys gana kokybiškai, tačiau laikui bėgant, pigios ir nepatvarios medžiagos gali sukelti nemenkų prolemų – kažkas ims byrėti, trūkinėti, dilti ar lūžti. Viso šito galima išvengti, arba bent jau tikėtis po kelerių metų, kuomet natūralus nusidėvėjimas – savaime suprantamas dalykas.

 

Statybų leidimai ir techniniai dokumentai – būtinybė

Bet kokio pobūdžio statybos, jeigu jos vykdomos oficialiai, privalo laikytis specialių įstatymų ir kitų svarbių reikalavimų. Prieš vykdant statybas būtina pasirūpinti ir visais reikiamais leidimais,užtikrinančiais statybų legalumą bei svarbiausiais techiniais dokumentais (technologinė kortelė, sąmata, technologinis projektas ir kt.). Tik pastarųjų dokumetų dėka, vadovaujantis juose nurodytais reikalavimais ir gairėmis, galima tikėtis kokybiško ir ilgaamžiško statybų rezultato.

 

Samatele.lt – Statybos ekonomika Jums!