Top
Atgal
Technologine kortele
2018 06 11

Dėmesys kiekvienam statybų etapui

Statybas galima įvardinti kaip tam tikra meno rūšimi. Juk čia, kaip ir bet kur kitur, itin reikalingas kruopštumas, vaizduotė ir nuoseklus tikslo siekimas. Įsivaizduokite, jog piešiate paveikslą. Ko reikėms šiam piešiniui? Nuo ko pradėsite? Kaip piešite? Bus reikalingos ne tik įvairios dailės priemonės – popierius, drobė, pieštukai ar dažai. Teks pasirūpinti ir išankstine paveikslo vizija – figūrų kompozija, jų spalvine gama, matavimais ir t.t. Tik atlikus svarbiausius išankstinius darbus bus galima pradėti kurti numatytą piešinį. Svarbiausia, jog kiekvienam kūrinio žingsniui reikės kruopščiai pasiruošti ir tiksliai įgyvendinti tai, kas numatyta. Lygiai tas pats laukia ir imantis statybų – kokybiškas galutinis rezultatas gali būti pasiektas tik dėmesingai ruošiantis kiekvienam atskiram statybų etapui. Būtent tai geriausiai ir apibūdina specialus statybų dokumentas – technologinė kortelė.

Šiame dokumente pateikta visa svarbiausia, su statybomis susijusi informacija. Pavyzdžiui, rengiantis įgyvendinti tam tikrą statybų etapą – sumontuoti pastato langus, iškloti grindis, padengti stogą ir t.t. – gali būti reikalinga pasikliauti informacija, kurią nurodo technologinė kortelė. Joje būna numatyta visa atliekamų darbų eiga nuo A iki Z: kaip pasiruošti darbo procesui, kokių priemonių ir įrankių gali prireikti, kokių darbų sąlygų ir reikalavimų privaloma laikytis, kaip užtikrinti darbų saugą ir pan. Vadovaujantis specialiame techniniame dokumente pateikta infomacija, galima išvengti nenumatytų, dažnai statybos procese iškylančių, klaidų ir netikslumų bei pasiekti tokį rezultatą, kokio tikimasi.

Statybų procesas – sudėtingas kelias, kuriame gali pasitaikyti aibė klaidų ir problemų, tačiau norint jų išvengti, verta iš anksto pasirūpinti visomis įmanomomis priemonėmis, kurios leidžia išvengti nesėkmių, suteikia saugumo ir užtikrintumo. Kitaip tariant, verta atsakingai planuoti ne tik praktinius statybų veiksmus, bet ir pakankamai dėmesio skirti teoriniams veiksniams – svarbiausiems statybų dokumentams.

 

Samatele.lt – Statybos ekonomika Jums!