Top
Atgal
technologine-kortele
2018 09 24

Menas statyti: bandyti pačiam ar pasikliauti profesionalais?

Net ir lietuvių liaudies patarlės byloja, jog tikras vyras turi gebėti pastatyti savo šeimai namą. Žinoma, patarlėmis nebūtina vadovautis, bet sunku nesutikti, jog dažna lietuvių šeimos galva daugiau ar mažiau prisideda prie nuosavo būsto statybų. Kokios yra šį faktą liudijančios priežastys?

 

Visų pirma, lietuviams būdingas darbštumo bruožas keliauja iš kartos į kartą – tai reiškia, jog senosios kartos pavyzdžiai gali būti sektini net ir šiandieniniais laikais ir, beabejo, naudojantis šio amžiaus technologijų laimėjimais bei laikantis svarbiausių statybos techninių dokumentų (namo sąmata, technologinė kortelė, namo projektas) diktuojamų sąlygų leidžia pranokti savo pirmtakus. Antra, imantis statybų savarankiškai, galima patiems planuoti visus darbus, numatyti terminus, būti atsakingiems už pačių padarytas klaidas, sukurti tokį statinį, kuris atspindėtų statančiojo stilių, gebėjimus ir norus. Trečia, savarankiškos statybos leidžia patirti mažesnių finansinių išlaidų, kurių didžiąją dalį reikėtų paskirti samdomiems darbininkams. Tačiau ar visuomet savarankiškos statybos yra geresnis sprendimas už profesionalų atliekamą darbą? Kiekvienas renkasi jam priimtinesnį variantą, tačiau verta paminėti ir profesionalių statybos miestrų atliekamų darbų privalumus.

 

Vieni didžiausių pliusų – kokybė ir profesionalumas. Žmogus, atliekantis statybos darbus eilę metų vienareikšmiškai turės daugiau darbo patirties ir atliks visas jam patiktas užduotis tiksliau ir geriau už žmogų, kuris statybos darbų imasi pirmą kartą gyvenime. Taip pat statybos profesionalams nesvetimi žodžiai, tokie, kaip sąmata, darbų projektas ar technologinė kortelė. Statybos naujokams, išgirdus šiuos terminus dažai tenka pasukti galvą ir ieškoti daugiau informacijos apie jų reikšmę ir būtinybę statybos procesui. Svarbu paminėti, jog tikrieji statybos meistrai gali netgi padėti sutaupyti pinigų, nes jų atliekamas darbas turi mažiau broko, yra patvaresnis ir patikimesnis, o taisant neprofesionalų padarytas klaidas tenka patirti neplanuotas ir skaudžias išlaidas.

 

Taigi, imtis statybų patiems ar patikėti visus darbus profesionaliems meistrams – kiekvieno asmeninis reikalas ir noras, kurį lemia individualūs gebėjimai, lūkesčiai ir galimybės. Kaip bebūtų – abi pusės – tiek statybos naujokai, tiek profesionalai – turi savų pliusų ir minusų.

 

Samatele.lt – Statybos ekonomika Jums!