Top
Atgal
2013 12 23

Vienos žymiausių Ispanijos bažnyčios La Sagrada Família rekonstrukcija 3D

La Sagrada Família – vienas labiausiai atpažįstamų pasaulio statinių pasaulyje. Ši bažnyčia, tai paskutinis architekto Antoni Gaudí kūrinys ir viena žymiausių Barselonos vietų, kuri buvo pradėta statyti prieš 131 metus ir vi dar neužbaigta statyti. Kai pirmasis bažnyčios sienos kampas buvo sumūrytas 1882 metų kovo 19 dieną, bažnyčia turėjo būtų statoma pagal neogotikinį architekto Francisco de Paula del Villar y Lozano stilių. Tačiau 1883 metais jis atsistatydino dėl prasidėjusių konfliktų su architektais Joan Martorell ir architect Josep Maria Bocabella. Po atsistatydinimo architekto vaidmens turėjo imtis Martorell, tačiau šis tokios garbės atsisakė ir architekto vairą perleido savo protežė Gaudí.

800px-Sagrada_Familia_nave_roof_detail

Gaudí buvo dar labai jaunas, tik 31 metų, kai gavo šį pasiūlymą. Tai turėjo būti viso jo gyvenimo darbas ir jis ši darbą priėmė ilgai nedvejojęs. Tačiau 1926 metais Gaudí mirė partrenktas miesto tramvajaus. Jis buvo palaidotas vienoje kriptų La Sagrada Família bažnyčioje. Tuo metu bažnyčia buvo užbaigta 15-25 procentus. Po Gaudí mirties statybą tęsė Domènec Sugrañes i Gras, kuris dirbo kartu su Gaudí 20 metų. Tačiau dar per ateinančius 10 metų statybai vadovavo ir fasadus įrengė Sugrañes.

613px-Sagfampassion

1936 metais prasidėjus Ispanijos pilietiniam karui, bažnyčios statyba sustojo. Katalonų anarchistai padegė bažnyčios kriptą, kurioje Gaudí buvo įrengęs mokyklėlę darbininkų vaikams. Tačiau didžiausią žalą ugnis padarė ne mokyklai, o architekto dirbtuvėms, kur buvo laikomi visi bažnyčios eskizai, pastabos ir modeliai. Architektas nenaudojo brėžinių, vietoje jų naudojo 3D modelius, tam kad galėtų įvertinti pakeitimus tiesiai ant 3D modelio.

800px-thumbnail

1939 metais architektas ir Gaudí padėjėjas Francesc de Paula Quintana i Vidal surinko nuolaužas, atstatė kriptas ir juvelyriškai atstatė modelius, sugadintus karo metu. Panaudojant atkurtus modelius kaip dalį Gaudí vizijos, statyba buvo pratęsta. Nuo to laiko dar daug architektų stojo už vedančiojo architekto vairo, tačiau kiekvienas norėjo įnešti kažką savo. Šie pokyčiai sukėlė kontraversišką reakciją, nes nei vienas architektas nebuvo tikrasis Gaudí.

Šiuo metu architektai dirbantys ties šiuo projektu, naudodamiesi moderniausia šių laikų vizualizavimo technologija, leido mums iš sraigtasparnio skrydžio pamatyti kaip atrodys žymusis pastatas po 13 metų, kai bus sukaks lygiai 100 metų kai yra miręs žymusis architektas Gaudí.